ביקורות קוראים

ספר פשוט נפלא ונהדר. מסקרן ממש תענוג. שפה פשוטה קולחת מושכת לקרוא מבלי להניח. הווי של העדה המרוקאית המפולפלת המנהגים המשפחה ההורים. החיים שלה בתור גרושה לנהל ולהיות בעלת חברה בין כל אלה לגדל 3 ילדים לפגוש חברות לצאת עם גברים. ממליצה בחום. רותי. (סימניה)
נהניתי מהקצב וההומור. סיגל אביטן תייגה תחושה ופטרה אותי ממנה.. יש שיטת טיפול כזאת. סיגל מבורך. (סטימצקי)
כמה אנחנו מפסידים בגלל חרדת החשומה… הלוואי ונפסיק… שומרת את הספר לבנותיי הקטנות. רחלי. (סטימצקי)
כותבת כתיבה שנונה צינית אכן מראה לחיים האמיתיים .אל תעצרי לרגע מחברת מדהימה קדימה לכתוב את הספר הבא. ריקי אקלר אסולין. (סטימצקי)
רומן מצחיק ודי מוטרף עם טוויסט של מתח עסקי וקווץ' גדול ובלתי צפוי בלב של מי שחשב שהספר רק בא לשעשע. שירה נעמן (עברית)
מסאז' לנשמה. פשוט תענוג. אביטן קולעת ומרגשת. רקפת (עברית)
ספר נהדר שנקרא בנשימה אחת. גולדין (עברית)
סיגל אביטן מפרקת את המושג חשומה (בושה או "מה יגידו") לגורמים ואז אוספת אותו בחזרה והכל בעלילה קצבית ומעניינת שמזכירה רבות את חייה שלה. המושג אמנם לקוח מהתרבות המרוקאית אבל הוא חוצה תרבויות ומגזרים וזה מופיע גם בספר. מעין מחקר אנתרופולוגי מרתק. מרינה וקנין אפשטיין. (מועדון קריאה לאוהבי ספרים)
מי שגדל בבית יקי יקרא את הספר הזה כעבודת שורשים. קצב מעולה, ספר חובה. דגניה. (סטימצקי)
קראתי את הספר בנשימה אחת והוא נגע בי בדיוק איפה שצריך. ספר מרגש, מצחיק ומכונן. אורנה בנאי, יוצרת, שחקנית, קומיקאית.
"..אם אני ממליץ ככלל יסוד, להימנע מקריאת ספוילרים של תוכן העלילה, הרי בספר זה על אחת וכמה. התפניות בעלילה הן חלק מהתובנה הבסיסית שסיגל אביטן, הסופרת, מובילה ונוטעת בנו במהלך הקריאה. אורי רעננה (סימניה)
ספרה של סיגל אביטן, “חשומה״, סחף אותי במחשבות על הכוחות שמניעים אותנו, על החשיבות של ׳מה יגידו׳ בהתנהלותנו. ד"ר נמרוד קזלובסקי, יזם ויועץ אסטרטגי ומשפטי.
בחיים לא חשבתי שלמרוקאים יש מילה לתופעה הפולנית הזאת. אורנה בן דור, במאית קולנוע וטלוויזיה ישראלית.
נתחיל מהסוף: אחד הספרים המעולים ביותר שקראתי. הספר נקרא בנשימה עצורה. קראתי אותו תוך כמה שעות, בלי יכולת להניח מהיד. הספר כתוב נפלא, משעשע, בעל קצב טוב, מלבד הסוף, שהיא קצת מהיר מידי בשבילי. כאילו הסופרת ממהרת לקשור קצוות… מבחינתי הסיפור אינו העיקר אלא דרך הכתיבה הנפלאה של סיגל אביטן. מומלץ ביותר! חביבה עברי (מועדון קריאה לאוהבי ספרים)
סיגל אביטן מעבירה מסר על העיקר והטפל, באופן קולח ומשעשע. העלילה משקפת את המציאות שבה כולנו חיים, ויש בה קסם מר־מתוק שנוגע בכל הנימים החשופים של הקורא. הקשר המשפחתי חזק מאוד בעלילה והוא העוגן של כולה. זהו ספר שנקרא בנשימה אחת. חגית בן חור (מקור ראשון)
מה שעשתה בספר הזה, הסופרת סיגל אביטן, זה גאונות! ממש מחקר בלשני על מושג רב רבדים שחוצה כל כך הרבה תרבויות ופועל כמנוע מצד אחד וכמעצור מצד שני כמעט לכל פעולה שלנו כבני אדם. כל זה בעטיפת סיפור עם דמויות נפלאות ועלילה מסקרנת בקצב מהיר! שאפו! מרי (סימניה)