"With me, the behind-the-scenes work goes through the front of the stage, not the other way around."

Sigal Avitan

The studio work

אתה טאלנט רק אם המעמד שלך

מקדם משהו או מישהו. לא להיפך.

הסטודיו  "ביזנס טאלנט"  של מאמנת העסקים הבכירה סיגל אביטן, יעניק לכם כלים רבי עוצמה שילמדו אתכם כיצד להפוך למשפיעים בתחומכם. בעיני כמה מאנשי העסקים הבכירים בישראל, שיטת העבודה של סיגל אביטן נחשבת לאפקטיבית והמותאמת ביותר למאה ה-21.

אביטן, פיתחה שיטה פורצת דרך המובילה במהירות וביסודיות להנמכת רעשים חיצוניים, הזזת המחסומים והפחד מביקורת, ומיפוי השפעת הבושה, הקיימת בכולנו, לאזורים רלוונטיים. על פי תפיסתה, ההתנהגות שלנו בזירה העסקית נובעת ממקור פנימי, ראשוני , ללא קשר לניסיון או הצלחה

בספרה "חשומה"-בושה, רומן שהפך לרב מכר כמעט בין לילה ותורגם לשפות זרות, מעבירה אביטן מסר חד וברור בנוגע למחיר שאנחנו משלמים בגלל הכניעה לפחד מביקורת, למכלאת הפרפקציוניזם ולכניעה ל"מה-יגידו" .

ניהול בעידן הנוכחי הוא אמנות מורכבת וקשה להגדרה. יחד עם זאת, כמעט כל אחד מסוגל להבדיל בין ניהול טוב לגרוע, בדיוק כפי שניתן להבדיל בין משחק טוב למשחק מבריק. מדוע יכול מנהל אחד לרתק בביצועיו, בעוד שמנהל אחר, בעל אותם הישגים ואף יותר יהיה יבש ומשעמם? אם הכל היה מסתכם רק בכתיבת נאומים ופרזנטציות, בשפה רהוטה או באוסף ניסוחים מתוחכמים ופירוטכניקות של תוכנות מתקדמות, הרי שכולם היו הופכים לרוקסטארים שעובדיהם, לקוחותיהם ואף מתחריהם היו נוהים אחריהם. אך זה לא העניין, המהות היא לב העניין. סטריליות ו'ארגז כלים' שנמכר לכל דורש, ללא התאמה אישית,  מעבירים מסר של זיוף והמילים כמו גם הפעולות אינם מתעוררים לחיים.

ההבדל בין שיטת העבודה של אביטן לשאר שיטות האימון לעסקים הוא השימוש ברגשות  לא כתוצאה סופית, אלא כדרך להשגת יעד. השיטה שלה מלמדת מנהלים כיצד לשנות ולנצח.

 

המילים:  אהבה, עוצמה, הערכה וכבוד, עומדות בבסיס כל העבודה כולה.  אם תתבוננו מקרוב בכל ארגון, תגלו שהרצון להוביל הוא היסוד היחיד המשותף לכולם. בכל חברה, זקוקים המנהלים שיאמינו להם, שילכו אחריהם ואחרי החלומות שלהם. סיגל מלמדת כיצד להשיג תשוקה וכשמזקקים את היעדים האמיתיים, לא את אלה שנראים נהדר מבחוץ, מתברר שהמאמץ והקונפליקט של כל מנהל קשורים תמיד במאבק להשגת יעד, יהיה אשר יהיה.

בשיטתה TALENT EVOLVING מתעורר דחף אנושי טבעי ורב עוצמה . לאורך השנים  משתמשת אביטן בשיטה זו להכנת בכירים לכנסים כלכליים מקומיים ובינלאומיים בהם הם זוכים להערכה רבה ולהזמנות חוזרות.

השיטה התפתחה מתוך ניסיונה רב השנים  בתחומי הניהול והיזמות, היצירה והחשיפה לקהלים שונים ומגוונים ומתוך צורך מהותי לחקור, להבין ולהתגבר על חוויות ואתגרים אישיים ועסקיים ובמיוחד להבין את השפעתן על דרך הניהול שלה ושל לקוחותיה. לדבריה, כשהחלה לפתח את שיטת העבודה שלה, לא דמיינה את היקף הכח והעוצמה.

 

"היה שלב בו נכנעתי למה שהוכתב לי מקרקעית הבטן ושם חל השינוי הגדול בחיי, שינוי אשר הוביל אותי להשיל מעליי את כל מה שהכרתי קודם ושאלתי את עצמי כיצד ניסיוני יכול לשמש לקרש קפיצה עבור אנשים אחרים. במהלך הקריירה שלי, פגשתי מנהלים רבים שהעלו מתוכם בכנות תחושות כואבות ועמוקות שלא בהכרח שרתו אותם. לא פעם, תוך פרק זמן קצר השינוי שחוו הם והאנשים שחיים סביבם בעבודה או בבית היה טרנספורמטיבי. לימדתי אותם בעדינות ובחמלה שהתעסקות ממושכת בכאב האישי – בחיים ובעסקים – מביאה לתוצאה הפוכה כמעט לחלוטין. היא נראית כמו עיסוק מופרז בעצמך, כמו שקיעה ברחמים עצמיים ובחולשה – תכונות מהותיות של קורבן, לא בדיוק בחירה מוצלחת למנהלים ויזמים."

"כשבחנתי חיים של אנשים מצליחים, גיליתי שהם הפכו את הרעל לתרופה."

"חשבתי שאותה נוסחה יכולה להתאים למנהלים ויזמים בתחילת דרכם וגם לאלה שכבר הוכיחו את עצמם והתבססו היטב. לעיתים המרחק בין הפרסונה התקשורתית כל כך רחוקה מהאדם עצמו עד שהוא מותש מכדי לתחזק את הפסאדה. אני מלמדת אותם להתיידד עם עצמם ותוך זמן קצר הם רואים כיצד זה משפיע על הרווחים שלהם."

"אני מתבוננת במנהלים כל הזמן ומגלה שלרובם יש את אותו דחף רגשי לגבור על המצוקות, ולהשתמש באותם מכשולים עצמם כדי להבטיח את השגת המטרה וההצלחה. נדרשתי ליצור שיטה שיכולה, מרגע שהמנהל מתחייב לקבל החלטות בלי פחד, להוביל אותו, ולהעניק לו את הכוח הדרוש להשתמש בחסמים האישיים שלו להשגת היעדים העסקיים שלו. מה שהכרחי בשיטה שפיתחתי היא דרך מעשית להסתכן בבחירות, דרך שתאפשר למנהל לשבור את החוקים ולהמציא חדשים, ולהוות השראה לכל מי שנמצא סביבו.  מתוך הגישה החדשה הזאת נולדה השיטה."

"מרגע שהתחלתי ליישם את העקרונות הללו גיליתי שהתהליך מעשיר אותי כל כך מבחינה אישית, עד שהפך למעשה לדבר המרכזי בחיי. אני זקוקה לזמן רב לבד על מנת לעבד את החומרים וגם כדי ליצור ולכן אני מאמנת יומיים בשבוע בלבד, שעות ארוכות בכל יום ובשאר הימים אני כותבת, מרצה ומעבירה סדנאות. אני לא נוטשת לרגע את עבודת הכתיבה, היא קדושה בעיני. היא הדרך שלי לדייק ולזקק כל הזמן. אנשים מתלוננים שלא ניתן להבין מאתר האינטרנט שלי במה אני עוסקת. אני מודה, יצרתי מיסוך מכוון מכיוון שאין ביכולתי לעבוד עם הרבה לקוחות בו זמנית. ההחלטה זו לא נבעה חלילה מהתנשאות או מיהירות, אלא מהאמונה שאם מנהל באמת רוצה לעשות את קפיצת הדרך הזאת, הוא ידע להגיע אליי. מי שצריך ובשל, מגיע. פעמים רבות אימנתי מספר מנהלים שהתמודדו על אותו התפקיד וזכיתי לראות מה עובד ומה לא. זיהיתי את המאפיינים המשותפים של היסודות האפקטיביים ביותר. אני מפתחת ומשכללת את השיטה יום יום וכל לקוח מקבל ממני את מה שהוא זקוק לו באותה עת. כולם מבוססים על מה שאני הכי מבינה בו- מה מניע אנשים."

 

 

 

 Set an appointment with Sigal Avitan

In 1991, with the great wave of immigration from the former Soviet Union, Sigal Avitan established Tel Aviv-Moscow - the first sectoral advertising agency in Israel.

In 1996, she founded Sigal Avitan Communications - a company for communications consulting, strategy and content development.

In 2007, she founded a digital agency for online reputation management and, together with journalist Gadi Sukenik, founded Presscast - a groundbreaking company in the field of live Internet broadcasts.

In 2013, she founded the Business Talent magazine and agency and began to focus on developing talent in the business world.

That same year she began researching the "impact of shame on business decision-making." And five years later In 2018 she published her novel "Hshuma" (Shame and What to Say in Moroccan) published by Modan The book became a bestseller almost overnight and she began presenting an IDF radio program "Shameless Night Birds" with TV personality Jonah Wiesenthal.

Among the organizations Avitan has worked with over the years: Microsoft, Ernest & Young, Psagot, Strauss Illit, Almog Group, Zim, Makhteshim Agan, Bezeq, Negev, Design Center, Nisco, IEC, Migdal, 3M, El-Al, Reshet, Sports Channel, Disney, the Prime Minister's Office, the Jewish National Fund, the Buildings of the Nation, the Hebrew University, the University of Haifa and more.